Home Matches Season 2021/22 Fortuna liga Game 22: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Fortuna liga | 2021 / 22 | Game 22 | February 26, 2022 at 17:00 |
0 : 0
( 0 : 0 )
FC Spartak Trnava

Game Report

Okrem zranených hráčov chýbali belasým v derby aj Uche Agbo a Lukáš Pauschek, ktorých nepustila do hry choroba. Belasí vo výbornej atmosfére začali aktívne a snažili sa prelomiť očakávaný obranný blok hostí. Prvý strelecký pokus vyslal v 11. min Kankava, ktorý napriahol spoza šestnástky a strelou k pravej žrdi poriadne natiahol Takáča. Najväčšia príležitosť prvého dejstva prišla o desať minút neskôr. Weiss ideálnou kolmicou vysunul Šaponjiča, ten vyslal šikovnú krížnu strelu. Takáča prekonal, no v gólovej radosti nás zastavila ľavá žrď. Šancí následne ubudlo, belasí boli naďalej iniciatívnejší, no Spartak dobre pracoval vzadu. Derby bolo tradične emotívne, prvý polčas priniesol päť žltých kariet. Hostia pohrozili len v 36. min po tom, ako center zo štandardnej situácie preletel cez celé pokutové územie.

Ani jeden z trénerov cez prestávku nepristúpil k striedaniam. Belasí aj druhý polčas začali aktívne. Green v 49. min vystrelil z 20 metrov, lopta skončila na hornej sieti. Spartak naďalej čakal na brejky, v 62. min proti Ristovskemu včas vybehol Chovan a odvrátil loptu do bezpečia. Hra sa postupne vyrovnala, oba tímy si dávali vzadu pozor. Belasí sa naďalej snažili, prudkú strelu Barseghjana zablokoval Škrtel. Obrovskú šancu sme mali v 88. min po tom, ako Takáč boxoval pred seba a Weiss ho hlavou prehodil, no Škrtel odvrátil na bránkovej čiare. Na Tehelnom poli sa tak v derby body delili.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:0

Žlté karty: 16. Vernon, 28. Rabiu, 90. Šaponjič - 5. Grič, 10. Škrtel, 16. Koštrna, 66. Savvidis, 90. Olejník

Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Bednár

Návšteva: 7533 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia, Božikov, Vernon – Rabiu, Kankava – Zmrhal (73. Čavrič), Weiss, Green (73. Barseghjan) – Šaponjič

Spartak: Takáč – Koštrna, Škrtel, Tumma, Mikovič – Savvidis – Iván (79. Azevedo), Grič, Bukata (90. Procházka), Bamidele (79. Kozak) – Ristovski (89. Olejník)